cszh-TWenfrdeitjakoplptruskes
  • Titulní stránka

Informace k oslavě jubilantů a vítání občánků

Obec Kujavy připravuje pro své jubilanty - občany s trvalým pobytem na území obce - ve věku 60, 65, 70, 75, 80 a více let "Blahopřání jubilantům" a pro letos narozená miminka s trvalým pobytem na území obce "Vítání občánků". V souladu se zákonem o zpracování osobních údajů nelze využívat databázi občanů k přímému rozesílání pozvánke na tradiční setkávání se s jubilanty nebo vítání občánků. Prosíme občany, kteří dovrší zmíněného jubilea, nebo se jim letos narodilo miminko a mají zájem zúčastnit se tohoto setkání, aby vyplnili a potvrdili svým podpisem "Souhlas" ke zpracování osobních údajů. Souhlas je možné předat osobně, zaslat poštou nebo za pomoci příbuzných, na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo se kontaktovat na tel.: 732 454 095, 556 740 023. Příslušné formuláře najdete zde:

 

Své souhlasy doručte nejpozději do 22.10.2019.

O termínu setkání jubilantů nebo vítání občánků budete písemně informováni a obdržíte pozvánku.

V případě jubilantů, kteří se tohoto setkání nemohou zúčastnit (jsou nemohoucí nebo nemocní), ale souhlasí se zpracováním údajů, doručte nám Váš souhlas a dopište, že se nemůžete zúčastnit. V tomto případě Vám bude balíček doručen přímo domů.

Těšíme se na setkání s Vámi.

                                                                                                                                             Bc. Vojkůvková Petra - starostka obce

Vytisknout

Velkoobjemové kontejnery

Velkoobjemové kontejnery budou umístěny u moštárny v tomto termínu:

sobota  25.5.2019 od 12 do 15 hod.

sobota 2.11.2019 od 8 do 11 hod.

Vytisknout

Nález č. 1/2019

Dne 1.4.2019 byl poblíž č.p. 16 v Kujavách nalezen mobilní telefon. Mobilní telefon je uložen na obecním úřadě v Kujavách.

Vytisknout

Kujavy

Kujavy – obec se nachází asi 3 km od města Fulneku. Původně byla tvořena dvěmi osadami, starší byla slovanská, mladší německá. Německou osadu založil tamější fojt Clemens, jmenovala se Clemensdorf a vznikla asi okolo roku 1293. Později obě osady splynuly v jednu obec, přičemž česká část se potom poněmčila. Český název (v roce 1399 Kuyawa) asi pochází ze staroslovanského kujati - bublati, podle Děrenského potoku, který obcí prochází. Nejstarší písemná zmínka jez roku 1293 a současný název Kujavy je znám od roku 1461. Kujavy byly do roku 1458 fulneckým lénem jako rytířský statek, pak patřily fulneckému panství. Za svého působení ve Fulneku docházel k bratřím do Kujav Jan Amos Komenský.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout

Kontakt

Obecní úřad obce Kujavy
Kujavy č.p. 86
742 45 Fulnek
Česká republika (CZ)

 (+420) 556 740 023 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kujavy.cz

Kde nás najdete