cszh-TWenfrdeitjakoplptruskes
  • Titulní stránka

Bezúročné půjčky na výměnu starého kotle na pevná paliva

V únoru 2019 vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí pro obce a města dotační výzvu, ve které mohou získat finanční prostředky na poskytování bezúročných půjček svým občanům na výměnu starých kotlů na pevná paliva za ekologické. Aby mohla také naše obec podat žádost o tuto dotaci, musí znát zájem svých občanů o tuto půjčku. Základní podmínkou pro to, aby občan mohl žádat o bezúročnou půjčku od obce, je, že si podal žádost o kotlíkovou dotaci ve 3. výzvě Moravskoslezského kraje, která byla vyhlášena v dubnu 2019 a současně nemá nesplacené závazky vůči obci Kujavy.

Jaké budou výhody kotlíkové půjčky?
Půjčka bude poskytována občanům, kteří splní podmínky stanovené obcí, její výše bude až do 100 % způsobilých výdajů na výměnu domácích kotlů (dle podmínek kotlíkové dotace – 3. výzva), nejvýše však 200 tisíc korun. Bude bezúročná po celou dobu splácení, bude ji možno kdykoli bez sankce předčasně splatit a doba splácení bude až 10 let. První splátka půjčky bude ve výši obdržené dotace z Moravskoslezského kraje, další budou ve výši maximálně 2 000 Kč.
Žádáme proto občany, pokud budou chtít žádat od obce bezúročnou půjčku na předfinancování výměny kotle na pevná paliva, aby svůj zájem o tuto půjčku projevili vyplněním dotazníku. Formulář tohoto dotazníku si mohou občané vyzvednout na Obecním úřadě v Kujavách nebo stáhnout na webových stránkách obce. Tento vyplněný dotazník je nutné následně doručit do 21.8.2019 na Obecní úřad Kujavy.
Po tomto termínu bude zpracován konečný seznam možných zájemců o poskytnutí bezúročných půjček, který bude přiložen jako příloha k případné žádosti obce o dotaci ve Výzvě č. 1/2019 „Kotlíkové půjčky“.
Občanům, kteří předběžnou žádost o tuto půjčku nedoručí na Obecní úřad Kujavy do 28.8.2019, nebude moci obec půjčku na výměnu starých kotlů poskytnout.

 

Vytisknout

Uzavření Obecního úřadu Kujavy

Oznamujeme, že z důvodu plánované odstávky elektrické energie bude ve čtvrtek 22.8.2019 Obecní úřad v Kujavách uzavřen.

Dále bude Obecní úřad uzavřen:

v pátek 23.8.2019 - celý den

v pondělí 26.8.2019 od 11:30 do 17:00

v pátek 30.8.2019 - celý den

V týdnu od 26.8.2019 do 30.8.2019 nebudou prováděny výpisy z Czechpointu, vidimace a legalizace.  

Vytisknout

Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovoluje informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v obci Kujavy, které se bude konat ve čtvrtek 22.8.2019 od 7.30 hod do 15.30 hod.

Bližší informace naleznete na níže uvedených webových stránkách v sekci "Odstávky" nebo přímo na odkazu http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html, a to 20 dnů před uvedeným termínem.

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě.

 

Vytisknout

ZŠ a MŠ Kujavy hledá učitelku/učitele na 1. stupeň na zkrácený úvazek

ZŠ a MŠ Kujavy hledá učitelku/učitele na 1. stupeň na zkrácený úvazek.

Bližší informace na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vytisknout

Velkoobjemové kontejnery

Velkoobjemové kontejnery budou umístěny u moštárny v tomto termínu:

sobota  25.5.2019 od 12 do 15 hod.

sobota 2.11.2019 od 8 do 11 hod.

Vytisknout

  • 1
  • 2

Kontakt

Obecní úřad obce Kujavy
Kujavy č.p. 86
742 45 Fulnek
Česká republika (CZ)

 (+420) 556 740 023 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kujavy.cz

Kde nás najdete