Nástroje pro usnadnění přístupu

csenfrdekoplrusk

Uzavření Obecního úřadu - 29. 3. 2023

Z důvodu akce Vítání občánků bude dne 29. 3. 2023 Obecní úřad Kujavy od 15:30 uzavřen.

V případě potřeby nás kontaktujte na telefonním čísle 556 740 023 nebo 732 454 095. Po předchozí telefonické domluvě si můžete sjednat schůzku také mimo úřední hodiny.

 • Přečteno: 23

Uzavření Obecního úřadu - 15. 3. 2023

Z důvodu školení zaměstnanců bude dne 15. 3. 2023 Obecní úřad Kujavy od 13:00 do 16:00 uzavřen.

V případě potřeby nás kontaktujte na telefonním čísle 556 740 023 nebo 732 454 095. Po předchozí telefonické domluvě si můžete sjednat schůzku také mimo úřední hodiny.

 • Přečteno: 47

Policie ČR informuje o pravidlech Bezpečného internetu

 

Dnes už si většina z nás neumí představit život bez internetu, který nabízí úžasné příležitosti k získávání informací, komunikaci, tvorbě a v neposlední řadě zábavě. Virtuální svět je skvělým pomocníkem, ale je potřeba vnímat skryté nástrahy a s tím spojená i rizika. Mnoho uživatelů podceňuje zabezpečení, tedy nevolí silná hesla nebo sděluje identifikační údaje cizí osobě, se kterou komunikuje mailem nebo telefonicky. V posledních měsících bylo zaznamenáno velké množství podvodů, ať už nabouráním se do soukromých komunikačních účtů nebo úniků citlivých informací v kyberprostoru. Jelikož jsou pachatelé stále sofistikovanější, připravili jsme preventivní rady, jak se před nimi chránit.

 • Bezpečný prodej přes internetové bazary je možný jen v případě, že kupujícímu nesdělíte identifikační údaje k platební kartě nebo přihlašovací údaje k  internetovému bankovnictví.
 • Na internet se připojujte pouze z důvěryhodného zdroje.
 • Používejte silná hesla do internetového bankovnictví, sociálních sítí i ostatních účtů na internetu. Při vytváření hesel využívejte velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků například +AsiVitrMachale+158. Svá hesla nikomu nesdělujte!
 • Dávejte si pozor na falešného bankéře (pracovníka banky), který od Vás pod smyšlenou a nepravdivou legendou napadení vašeho bankovního účtu, požaduje okamžitý výběr hotovosti s následným vložením do bitcoinmatu.
 • Buďte obezřetní, pokud Vám někdo nabízí zboží za nezvykle nízkou cenu, může se jednat o podvodníka, který Vás chce na koupi nalákat.
 • Nenechte se zlákat rychlými a snadnými investicemi. Nabídka podezřele vysokých a rychlých zisků může být pouze lákadlem, jak Vás obrat o peníze.
 • Neotvírejte přílohy emailů, nebo jiných zpráv obdržených přes různé sociální sítě z neznámých cizích adres a čísel. Může v nich být vir.
 • Střežte si své soukromí, nesdílejte intimní fotografie a informace o sobě přes internet.
 • Pravidelně aktualizujte operační systém a používejte antivirový software.
 • Na sociálních sítích může docházet ke kyberšikaně dětí. Stejně jako u klasické šikany se jedná o úmyslné chování, kdy je oběť dlouhodobě a opakovaně napadána jedním, či více agresory a závažnost jednotlivých útoků se stále stupňuje. Různé formy útoků a napadání, převážně verbálního charakteru, se však odehrávají skrze sociální sítě. Je důležité zmínit, že v kybersvětě jsou důsledky pro oběť mnohém rychlejší, než při normální šikaně a mohou být skutečně zdrcující.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje vytvořilo několik videí, kde prostřednictvím příběhů poukazuje na protiprávní jednání páchané prostřednictvím internetu. https://www.youtube.com/playlist?list=PL7q4z0ZRpaLBLvhCrDvKKnEO-TAtCVoHx

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
por. Bc. Martina Jablońská
13. února 2023

 SID2023cover.jpg

 • Přečteno: 109

Člověk v tísni: Nezvládáte platit účty za bydlení?

Stát nabízí pomoc pomoc prostřednictvím příspěvku na bydlení těm, kteří nezvládají platit účty za nájem, energie, vodu apod.

Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence). Přitom průměrná výše příspěvku se nyní pohybuje mezi čtyřmi a pěti tisíci korunami měsíčně.

Především senioři, samoživitelé a nízkopříjmové rodiny se mohou v nouzi obrátit na help linku Člověka v tísni, kde si je rádi vyslechnou a poradí, jak konkrétní situaci nejlépe řešit. Na základě příjmů a výdajů spojených s bydlením může Člověk v tísni spočítat, jestli máte nárok na příspěvek na bydlení, jak vysoký by mohl být a poradí, kde a jak si o něj zažádat.

Více informací také v přiloženém letáku.

Poster energie A4 1 page 0001 1

 • Přečteno: 95

Do konce ledna je třeba podat přiznání k dani z nemovitých věcí

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023 skončí  31. ledna. Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj proto s cílem pomoci občanům s podáním přiznání od pondělí  23. ledna  do  středy 1. února  rozšiřuje  úřední hodiny.

V období od pondělí  23. ledna 2023 do středy 1. února 2023  je možné se obracet na  zaměstnance finančního úřadu na územních pracovištích v Ostravě, v Karviné, v Havířově, v Novém Jičíně, v Kopřivnici, v   Opavě, v Hlučíně, ve Frýdku – Místku, v Třinci, v Krnově a v Bruntále  osobně  i telefonicky  v těchto časech:

PONDĚLÍ a STŘEDA

8:00 – 17:00

ÚTERÝ a ČTVRTEK

8:00 – 15:30

PÁTEK

8:00 – 13:30

Všechny tiskopisy a informace však lze získat bez osobní návštěvy úřadů na webu www.financnisprava.cz  v záložce Daň z nemovitých věcí | Daně | Daně | Finanční správa (financnisprava.cz).

Více informací v přiloženém dopise.

 • Přečteno: 295

Hlasujte pro projekt naší školky

Naše mateřská škola se zapojila do projektu Nadace O2, kde soutěží o téměř 52 tisíc Kč. Ty poslouží na výsadbu stromů, keřů, maliníků, rybízů aj. na zahradě školky a vytvoří tak potřebný stín pro naše děti.
 
Do užšího výběru společně s naší školkou postoupilo 9 projektů. O vítězi rozhodují zákazníci O2. Hlasovat a podpořit projekt máte možnost již nyní v aplikaci Moje O2.
 
Jak hlasovat?
 
Přímo po přihlášení do aplikace se zobrazí možnost hlasovat. A hlasování najdete i v sekci O2 Radosti v záložce Produkty a služby od O2. V seznamu přihlášených projektů stačí kliknutím označit projekt „Více stromů do zahrady MŠ“
 • Jste zákazník O2 a máte staženou aplikaci Moje O2? Hlasování najdete v ní.
 • Jste zákazník O2 a aplikaci ještě nemáte? Stáhněte si ji na O2, Google Play nebo v App Store.

Předem děkujeme za každý váš hlas. 

 • Přečteno: 437